10.03.25

Ефективность елеваторного бізнесу: коментар Ярослава Стратуци, директора з елеваторного та складського господарства ТАС Агро

 

У компанії «ТАС Агро» теж зазначають, що в нинішніх умовах наявність земельного банку, власного зерна та трейдингу — це козир для компаній, які мають елеваторні потужності.

propData.content.image

Ярослав Стратуца, директор з елеваторного та складського господарства компанії «ТАС Агро»

До 2024 МР наші елеватори на 90% були завантажені власним зерном, і це був основний пріоритет. В умовах бюджетування і розподілу витрат по бізнесах ми бачимо, що елеватори сьогодні виживають, і прийшли до надання послуг зі зберігання та доробки зерна для фермерів. При цьому, якщо раніше орієнтувалися на великі обсяги, то наразі не ми диктуємо правила, а мусимо орієнтуватися на інші вимоги, наприклад, додаткові послуги зі зберігання.

У «ТАС Агро» вже напрацювали систему роботи з власним зерном: відразу після його приймання доводять збіжжя до базисних контрактних кондицій та готують контрактні партії, адже ще влітку знають, що продаватимуть узимку. Тож під час приймання зерна лабораторія формує партії, які закладаються в силобеги, і звідти їх можна відразу відвантажувати на продаж. Таку технологію випробували на собі та вже пропонують партнерам.

У «Тас Агро» шукають нові рішення щодо енергоефективності та якості зберігання зерна. 80% елеваторів компанії вже забезпечені твердопаливними котлами, які встановлені на різних типах і видах зерносушарок.

Показовим результатом для нас цього року стало сушіння ваксо-кукурудзи. За мінімальних температур 40-50°С ми сушили її й на газі, й на пелеті відразу двома сушарками, оскільки темпи збирання для агрокомпанії досить важливі. Собівартість сушіння порівняно з газом і на альтернативних видах палива була вдвічі меншою. Для агрокомпанії це доволі важливий показник.

Детальніше у матеріалі: https://agroportal.ua