01.12.23

Білі жнива: чому аграрії вирішують збирати кукурудзу і соняшник по снігу? А чи є загрози?

З минулої неділі в Україні вирує серія південних циклонів, які принесли сніг, морози, штормові вітри, а подекуди і ожеледицю. В таку погоду, як кажуть… Хоча, хай собі кажуть, а аграрії виходять в поле навіть по снігу.

Генеральний директор «ТАС Агро» Олег Заплетнюк говорить, що збирати кукурудзу в зимовий період можливо. Проте значний сніговий покрив на рослинах може блокувати обмолот через залипання очисного механізму комбайна, що призводить до великих втрат зерна. Чисті від снігу рослини, навіть при наявності снігу на поверхні ґрунту, добре вимолочуються, тому в таких умовах збирання відновлюється.

За його словами, у «ТАС Агро», в разі прийняття рішення про подовження обмолоту в зимовий період, максимально контролюють втрати зерна на полі і, якщо вони прийнятні, то працюють далі.

Олег Заплетнюк

генеральний директор

«ТАС Агро»

«Ми завжди прогнозуємо врожаї і плануємо всі виробничі процеси. Але часто свої корективи вносить несподіваний погодний чинник. До завершення збирання нам залишилося близько 2 тис. га кукурудзи. В основному це Північний кластер компанії (Чернігівська область). Обмолот продовжуємо, при відсутності снігового покриву на рослинах і здатності техніки рухатися в полі. Варіант повної зупинки збирання кукурудзи наразі не плануємо, хоч на залишку маємо гібриди придатні до перестою на зимовий період».

Він також додав, що одним із важливих ризиків та перепон якісної роботи у зимовий період є зменшення кількості днів придатних до обмолоту та скорочення тривалості світлового дня.

Читайте детальніше на latifundist.com