22.05.24

Місяць невизначеності. Чи вдасться агросектору забронювати необхідні кадри?

З 18 травня 2024 року набрав чинності Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», який передбачає зміни в законодавстві щодо бронювання військовозобов’язаних. Проте досі незрозумілі нові правила та критерії бронювання працівників, що для аграрної сфери є вкрай важливо.

Що маємо на сьогодні? Кабінет Міністрів продовжив на місяць строки дії чинних відстрочень від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним згідно з постановою уряду №76. Однак автоматичне продовження стосується тих відстрочень, що не закінчилися на день ухвалення постанови.

Тобто, пояснюють у Мінекономіки, якщо строк дії відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації закінчується 17.05.2024 р., згідно з постановою строк її дії автоматично продовжується на один місяць — до 17.06.2024 р.

Що ж далі? Відповіді на це запитання поки немає, натомість у агропродовольчому секторі панує атмосфера невизначеності, адже скоро стартують жнива, а там і осінньо-польові роботи.

У компанії ТАС Агро додають, що раніше розгляд списків на бронювання займав 1-1,5 місяці по всіх задіяних органах. На сьогодні незрозуміло, чого очікувати. Основна проблема, за словами директора департаменту управління персоналом Артур Марцис, це — відсутність, або дуже повільний та затяжний зворотній зв’язок від державних органів.

Також низька цифровізація процесу, постійні зміни правил бронювання внутрішніми наказами задіяних органів державної влади, про які ми дізнаємося в момент відмови. У цілому низька прозорість процесу.