01.07.24

Сівозміну не обдуриш: чи домінуватимуть олійні на українських полях?

За підсумками весняної посівної кампанії соняшник став лідером за площею посіву серед ярих культур.

Зокрема, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, соняшник посіяний на 5 189,8 тис. га, тоді як кукурудза, яка ще кілька років тому домінувала на українських полях, — на 3 928 тис. га.

За яких же цін зернові стануть привабливими для аграріїв? Директор комерційного департаменту ТАС Агро Антон Жемердєєв каже, що все залежить від врожайності, та, як наслідок, собівартості виробництва.

Якщо говорити про кукурудзу, то це $170-180, для пшениці — $190-200 CPT порт можуть бути прийнятним.

У ТАС Агро нині диверсифікують сівозміну, додають нішеві культури (горох, сочевиця, льон), однак спочатку аналізують ринки та зважають на потенційні обсяги виробництва і можливості реалізації.

У свою чергу директор комерційного департаменту ТАС Агро Антон Жемердєєв додає, що покупець хоче бачити ритмічні поставки та гарантії отримання товару вчасно.

Про якість продукції з України відомо на ключових ринках, проте питання безпеки і недійсності в поставках стоїть гостро. Теперішній складний час дозволяє відкривати нові ринки, коли закривається традиційні, тому потрібно брати участь в міжнародних виставках і конференціях, знаходити партнерів та поставляти продукцію.

Детальніше у матеріалі: agroportal