25.05.23

ТАС Агро Центр: «Ставку зробили на кукурудзу, але квітнева волога може зіграти з нею у злий жарт»

Минулого тижня журналісти Latifundist media разом з друзями-експертами ВASF та Credit Agricole вирушили в мандрівку Україною. Ціль нашої АгроЕкспедиції — це Посівна-2023. Обʼїхавши десяток регіонів ми поговорили з аграріями про те, як сіяли цього сезону, на чому економили, які культури обрали та на чому розраховують заробити. З перших вуст ми почули від аграріїв про проблеми, плани та настрої. В підсумку ми отримали унікальний зріз про посівну-2023 та хочемо поділитись ним з читачами Kurkul.com.

ТАС Агро Центр: «Ставку зробили на кукурудзу, але квітнева волога може зіграти з нею у злий жарт»

Першим на маршруті АгроЕкспедиції став Центральний кластер компанії «ТАС Агро». В цьому кластері обробляють близько 14 тис. га. При виборі культур в компанії не орієнтуються на моментні тенденції, а розглядають їх з перспективою на 5 років. Кукурудза у сівозміні цьогоріч зайняла близько 30% площ, соняшник та пшениця — по 20%, соя — 14,5% і ріпак — 8,4%. Ще близько 5% площ відведено під кормові культури.

Валентин Дем’яненко, заступник директора з виробництво «ТАС Агро Центр»

Щодо особливостей, то в компанії прийняли рішення сіяти насіння виключно першої репродукції, оскільки бачать позитивні показники в поширенні хвороб та врожайності.

Директор ТАС «Агро Центр» Дмитро Свояк додав, що через перезволожений ґрунт на озимій групі мало хто зміг вчасно зайти ротаційними боронами. Тому зараз верхній шар пересушений, пшениця жовтіє, де-не-де опіки, через низьку аерацію ґрунту. Також через погоду втратилась ефективність ґрунтових гербіцидів, бо діюча речовина швидко деградувала.

Матеріал повністю за посиланням: kurkul.com