30.03.22

Команда «ТАС АГРО» працює як єдиний механізм задля отримання високого врожаю у 2022 році

Незважаючи на надзвичайно складну ситуацію в Україні, пов’язану з військовим вторгненням рф, українські аграрні компанії – від малих господарств до холдингів – продовжують стояти на варті продовольчої безпеки країни. Про те, як проходять весняно-польові роботи у підрозділах Групи компанії «ТАС АГРО» та з якими труднощами доводиться стикатися господарствам під час підготовки до посівної, АПК-Інформ розповів в.о. генерального директора Нил Немировченко.

– Ниле, розкажіть, як підрозділи «ТАС АГРО» готуються до весняної посівної кампанії? Чи у всіх господарствах буде змога провести сівбу під урожай-2022?

– Компанія «ТАС АГРО» активно готується до проведення весняної посівної кампанії. Але через війну корегуємо наші дії, перелаштовуємо роботу виробничих підрозділів. Ситуація в державі постійно змінюється, і залежно від нових ввідних даних ми оперативно приймаємо рішення. До військової агресії росії у нас все йшло за планом – було затверджено посівну структуру, забезпечення всіма необхідними товаро-матеріальними цінностями було майже на 100%. Але зараз все підлягає значним коректуванням, ми переглядаємо свої плани ледь не щодня. Ми шукаємо ті варіанти, які дозволять максимально ефективно посіятися, отримати високий урожай та мати змогу його реалізувати. Я впевнений, що, незважаючи на всі труднощі, нам вдасться провести посівну кампанію своєчасно та якісно.

На жаль, частина земельного банку нашого холдингу зараз перебуває в зоні активних бойових дій (Чернігівська та Херсонська області). Але ми сподіваємося, що ці землі найближчим часом зможемо повернути в обробіток.

– Чи вдалося до початку посівних робіт належним чином підготувати техніку?

– Виробничі підрозділи холдингу спрацювали на відмінно і своєчасно підготували техніку до весняно-польових робіт. Наша сільськогосподарська техніка практично щодня працює в полях та виконує заплановані виробничі процеси.

Для якісного і своєчасного проведення сільськогосподарських робіт ми часто залучали орендовану техніку. Через війну порушилися багато виробничих та логістичних ланцюгів, сьогодні деякі види сільгосптехніки в дефіциті. Те саме стосується вантажного автотранспорту. Також є перебої з комплектуючими та запасними частинами.

Але за роки співпраці ми побудували успішні відносини з нашими партнерами-постачальниками. Ми завжди виконували та продовжуємо виконувати свої зобов’язання, ведемо діяльність прозоро та чесно. І саме такий підхід дозволяє в цей складний час отримувати допомогу від партнерів. Нам вдається максимально оперативно та ефективно разом із ними вирішувати складні задачі, пов’язані із забезпеченням технікою.

Наразі вся команда «ТАС АГРО» працює як єдиний механізм задля отримання високого врожаю ранньої групи. Ми дбаємо про продовольчу безпеку нашої держави, тому всі можливі ресурси спрямовуємо саме на це.

Повторюся, що на Чернігівщині та Херсонщині наші виробничі бази перебувають у зоні бойових дій. Проте для нас пріоритетом є безпека наших працівників, тому в небезпечних регіонах проведення весняно-польових робіт тимчасово призупинено.

 

– А як загалом складається ситуація зі співробітниками в підрозділах компанії, чи виникає дефіцит робітників?

– Війна спровокувала значний дефіцит кадрів. Але ми підтримуємо ініціативу держави щодо бронювання військовозобов’язаних працівників агрокомпаній, залучених до посівної кампанії. Посівна – це наша продовольча безпека, яка дозволить уникнути нестачі продовольства. Тож діємо за вказівками влади та сподіваємося на відстрочку від призову тих наших працівників, які задіяні в полі.

Для себе ми визначили основні вектори роботи, серед яких – формування у кластерах автономних команд для проведення посівної в своїх регіонах. У складі цих команд усі спеціалісти, які потрібні для якісного виконання весняно-польових робіт. Вони будуть повністю забезпечені всім необхідним – від матеріальних ресурсів до продуктів харчування та води. Тобто ми фактично створюємо мобільні автономні підприємства. Якщо бойових дій у регіоні не буде, такий підхід дозволить нам провести посівну в кластері незалежно від того, яка воєнна ситуація буде на той момент у сусідніх регіонах.

Централізованої евакуації наших працівників у регіонах ми не проводили. На щастя, поки не було такої необхідності. Там, де проходять бойові дії, наші люди працюють у віддаленому режимі. Всім працівникам вчасно виплачуємо заробітну плату.

Зазначу, що навіть на тимчасово окупованих територіях працівники «ТАС АГРО» демонструють свою відданість Україні та нашій компанії, продовжуючи виконувати свою роботу. Всі ми віримо в нашу перемогу та робимо все можливе для безперебійної діяльності нашого холдингу, незважаючи на надзвичайно складні обставини воєнного часу.

 

– Чи є питання з фінансуванням посівної-2022? Плануєте додатково залучати якісь фінінструменти?

– У зв’язку зі складною ситуацією ми розглядаємо різні варіанти фінансування, проводимо перемовини з нашими партнерами з фінансового сектора та обираємо найбільш ефективні інструменти. Зокрема, обов’язково будемо використовувати кредитні та лізингові програми. Зараз скеровуємо всі зусилля на те, щоб наша компанія була стійкою та пройшла цей надзвичайно складний для всіх нас час достойно.

 

– Наостанок розкажіть, в якому стані знаходяться озимі культури, адже в «ТАС АГРО» вони займають чималу частку?

– Дійсно, цього року озимі в «ТАС АГРО» займають площу 25% загального земельного банку. Станом на кінець березня по нашому холдингу озимі культури знаходяться в доброму стані, всі 100% посівів добре перезимували. На сьогодні азотне підживлення озимини проведено на 90%.