31.10.22

Жнива пізніх культур 2022: погодні примхи, якість соняшника та відкладання збору кукурудзи

Через мокрий вересень збиральна кампанія пізніх зернових культур затягується. Якщо по збиранню соняшника аграрії вже перетнули екватор (у кого він не згнив у полі), то кукурудзу майже всі опитані нами агрокомпанії поки не збирають (а дехто навіть залишає на весну). Причина очевидна: кукурудза волога, сушити дорого, а ще потрібно вирішити проблему зі зберіганням. Водночас деякі аграрії не можуть приступити і до посіву озимих культур. Якщо вони і планували наступного сезону вирощувати пшеницю, то через вересневі дощі, які не дозволили вийти в поле, від цих планів відмовилися.

latifundist.com запитали у A.G.R. GroupLNZ Group«ОССОЙО»«Контінентал Фармерз Груп»«ТАС Агро»«Кусто Агро», як у них проходять жнива, з якою якістю збирають соняшник та чи є де зберігати врожай.

Кукурудза може і почекати?

В «ТАС Агро» після 24 лютого теж провели корегування структури посівних площ. Збільшили посів сої і соняшнику за рахунок зменшення посіву кукурудзи, що дозволило компанії більш впевнено рухатися протягом сезону та вийти на хороші показники у жнива.

Нил Неміровченко також додав, що вологість культур при обмолоті залежить від регіону. У підприємствах, які розташовані в центрі України та південніше, соняшник молотять з базовими показниками. На півночі ж волога дещо вища і певний обсяг потребує сушки. Кукурудза — в межах 16-18%, а в Чернігові близько 25%.

 

Операційний директор «ТАС Агро» також зауважив, що цьогорічні жнива мають величезне значення і до них компанія активно готувалася. На своїх елеваторах має сушарки, які здатні забезпечити всі необхідні показники для різних культур. Тому щодо підготовки зерна до потрібних кондицій — спокійні.

Альтернатива елеваторам

Крім сушіння зерна та якості, болючим питанням залишається зберігання. До повномасштабного вторгнення Україна могла зберігати у своїх зерносховищах 75 млн т зерна. Після 24 лютого 14% зерносховищ пошкоджено або зруйновано, ще 10% в окупації і близько 30% заповнені торішнім врожаєм. Але і тут аграрії знаходяться вихід.

Технологію складування у полімерних рукавах використовують і в «ТАС Агро». Також для зберігання зерна залучають всі наявні складські приміщення.

Що говорить Мінагрополітики про збиральну кампанію пізніх зернових?

Станом на 20 жовтня соняшнику намолочено 7 млн т з середньою врожайністю 2,19 т/га. Зерно зібрано з більш ніж половини засіяних площ — 3,2 млн га (68%).

Сої намолотили 1,9 млн т при врожайності 2,36 т/га. По збиранню цієї культури аграрії пройшли екватор. Наразі зібрано 798 тис. га, а це 52% від посіяних площ.

Дещо зрушило з місця і збирання кукурудзи. Якщо на середину жовтня кукурудза була зібрана тільки з 5% площ, то наразі обмолочено 528 тис. га, а це 12% від посіяних площ. Намолочено 2,7 млн т при середній врожайності 5,07 т/га.

Майже закінчується збиральна кампанія по гречці. Обмолочено 104 тис. га (88%). При врожайності 1,36 т/га намолочено 141 тис. т.

Жнива пізніх культур ще тривають. Ми продовжуємо слідкувати за цією темою. Всю інформацію шукайте в розділі «Врожай 2022».

Наталія Родак, Latifundist.com

Стаття повністю: latifundist.com